Vedení města od prosince usilovalo o zřízení centra právě ve Slaném, aby obyvatelé města i ze spádových obcí nemuseli dojíždět na vakcinaci až do Kladna. Díky tomu se nyní dočkali Slaňáci prvních vakcín od společnosti Moderna.

Zdroj: Youtube

Kapacita očkování v Grandu bude okolo 500 očkovaných osob za den. To je ale věcí budoucnosti. Nyní centrum běží v takzvaném pilotním režimu. Na ten ostrý pak najede v pondělí 22. února.

Podle ředitele Nemocnice Slaný Štěpána Votočka by v příštím týdnu mělo být očkováno 100 lidí denně. Jejich počet se pochopitelně vždy bude odvíjet od množství dodaných vakcín. Kromě zdravotníků vypomáhají s administrativou pracovníci slánského úřadu i knihovnice.

Zavřené obchody v Nákupních centrech v OC Atrium a OC Aupark
Obchody neotevřou a končí látkové roušky. Blatný: Povinné budou respirátory FFP2

Slavnostnímu zahájení provozu centra ve Slaném byli kromě ředitele nemocnice Štěpána Votočka přítomni hned dva krajští radní, jedním z nich byl i starosta Slaného Martin Hrabánek a nechyběl ani radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Ten připomněl, že ve středních Čechách postupně vznikne v následujících týdnech 18 dalších očkovacích center, všechna ale nemají takovou kapacitu jako například to ve Slaném. Některá jsou již v provozu.