Vzhledem k tomu, že je Martin Hrabánek aktuálně starostou neuvolněným, jelikož vykonává zároveň i post středočeského krajského radního pro sociální oblast, byla ve městě pro nadcházející volební období posílena funkce místostarosty.

Slaný se tak po několika letech vrací k modelu se dvěma místostarosty. Zastupitelé rozhodli, že pozici prvního místostarosty bude i nadále zastávat Radek Vondráček (ANO 2011). Jeho znovuzvolení podpořilo 18 hlasujících. Druhým místostarostou se nově stává Pavel Rubík (ODS). Ten od zastupitelů obdržel 20 hlasů.

Město povede v čele s Hrabánkem tříbarevná koalice složená z vítězné ODS, ANO a uskupením Spolu pro Slaný.

„Naší prioritou pro nadcházející volební období bude příprava a realizace projektů zaměřených na komunitní energetiku a na akumulaci srážkové a pitné vody. Pravidelně chceme investovat do dalšího rozvoje nemocnice, ale i do slánských škol, kde je prioritou navýšit jejich kapacity a modernizovat zejména odborné učebny,“ nastínil vytyčené úkoly starosta.

„Hledat bychom měli i koncepční řešení problematiky parkování nejen v centru města, ale i v sídlištní zástavbě. V neposlední řadě budeme pokračovat v rozvoji místních částí města a investovat budeme primárně do jejich infrastruktury,“ dodal.

Do devítičlenné Rady města byli zvoleni: Martin Hrabánek (ODS), Radek Vondráček (ANO 2011), Pavel Rubík (ODS), Martin Konečný (ODS), Svatopluk Šváb (ODS), Martin Jirák (ODS), Martin Nič (ANO 2011), Vladislav Konvalinka, (ANO 2011), Vladimír Kulich (SPOLU pro Slaný).

V opozici zasednou nově zvolení zastupitelé pěti stran a uskupení. Čtyři mandáty má Unie pro sport a zdraví, tři STAN, dva SPD. Svobodní a Hnutí pro budoucnost pak po jednom mandátu.

Ustavujícího zasedání zastupitelstva města se zúčastnilo 24 zvolených zastupitelů, kteří v úvodu složili slib zastupitele. Tři se omluvili.