Mimořádné legionářské vyznamenání z rukou předsedkyně Československé obce legionářské Kladno Evy Armeanové přijal i starosta Slaného Martin Hrabánek za dlouholetou spolupráci při pietních aktech a významných vzpomínkových událostech.

Akce byla provázena hudebním vystoupením a na závěr byl pro hosty připraven raut.

Oceněné osobnosti

Fotogalerie: Ocenění osobností u příležitosti státního svátku, Slaný

Hana Macáková
(pamětní list - uznání za práci v oblasti sportu)Zejména za dlouholeté působení ve slánském mužstvu jako fotbalistka a kapitánka, posléze jako rozhodčí. Oddaností pro hru a osobním vzorem přivedla mnoho malých fotbalistů či fotbalistek k jednomu z nejoblíbenějších sportů na planetě.

Josef Chodora
(pamětní list - uznání za práci v oblasti kultury za divadelní činnost)
Působil v loutkovém divadle, dále jako člen divadelních ochotníků, zajišťoval rekvizity, kulisy a kostýmy. Působil také jako správce Divadla ve Slaném. Sám se věnoval ochotnickému hraní a zapojil se do něj i jako inspicient, kulisák a jevištní mistr.

Milena Sunkovská(pamětní list - uznání za práci v oblasti školství a vzdělávání)Za činnost ve školce u divadla, která se pod jejím vedením posunula k moderním metodám předškolní výuky včetně programu Začít spolu. Dosáhla větší kapacity mateřské školy, a vybudovala tak největší mateřskou školu ve Slaném.

Radka Fricová
(pamětní list - uznání za práci v oblasti zdravotnictví a sociálních věcí, za její práci v pečovatelských službách)
Zástupkyně vedoucí Pečovatelské služby Slaný a sociální pracovnice v Domě s pečovatelskou službou v Brožovského ulici. Pomáhá seniorům, aby mohli zůstat v domácím prostředí co nejdéle. Ocenění je poděkováním za její práci, vlídnost a trpělivost v pečovatelských službách.

Zoja Kučerová(pamětní list - uznání za přínos občanské společnosti)Za vedení knihovny Václava Štecha ve Slaném, ze které vybudovala moderní instituci 21. století. Současně zakládala a roky vede slánské informační centrum. Ocenění získává za organizaci programů pro všechny věkové kategorie, kulturní, sportovní i společenské akce. Její zásluhou vznikl ve Slaném světový unikát, největší sbírka slánek na světě.

Herbert Pavera
(pamětní list, Cena Vlastimila Kybala - za dlouholetou práci v oblasti kultury)
Starosta moravských Bolatic a senátor sice nepochází ze Slaného, podílel se ale na budování partnerských a kulturně-společenských vztahů mezi Slaným a Bolaticemi. V roce 2010 byly objeveny v archivech informace o spolupráci Bolatic s královským městem Slaný, v letech 1946 až 1949 slánští obyvatelé pečovali v období letních prázdnin o bolatické děti, aby jejich rodiče mohli po válce obnovit zničenou vesnici.