Práce na výstavbě Tesca ve Slaném postoupily do další fáze a na staveništi se už třetí měsíc intenzivně pracuje. Investor, společnost JHT, pokračuje také v přípravě pro budování kruhového objezdu, který bude postaven na místě dosavadního parkoviště na křižovatce ulic Žižkovy – Záfortenské – Všehlušické u hvězdicové kotelny, a zároveň se stane přivaděčem k novému obchoďáku.

Celé území bude nově až do Ouvalovy ulice průchozí také pro pěší. Aktuálně parkuje na ploše původního sídlištního parkoviště už jen část vozidel a další mají možnost dočasného parkování v nedalekém areálu modelářského střediska.

Parkování pro místní

Obyvatelé sídliště o parkování ani v budoucnu nepřijdou. Součástí smlouvy investora s městem je garantované náhradní neplacené parkování pro rezidenty přímo u Tesca, kde vznikne plocha s kapacitou pro 191 vozidel.

„Město má s investorem podepsanou plánovací smlouvu. Výstavbu okružní křižovatky zaplatí investor a začít má v květnu. Hotovo má být do konce října letošního roku,“ sdělila Magdaléna Stýblová, manažerka rozvoje města Slaného.

Podle Stýblové bude postaven standardní hypermarket Tesco, jak ho známe například ze sousedního Kladna v Americké ulici. „Mimo hlavní prodejní plochy bude pod jednou střechou též několik drobných prodejen a gastroprovoz,“ doplnila.

Obchoďák bude částečně energeticky soběstačný, vybavený fotovoltaickými panely na výrobu elektřiny a připojen na městskou čistírnu odpadních vod. Územní rozhodnutí je platné od roku 2013. Součástí plánovací smlouvy je i požadavek města na vytvoření dvou zelených stěn porostlých popínavými rostlinami. Stavebník by měl hotové dílo předat v dubnu 2025.

Mimo kruháku získá Slaný do pokladny další tři miliony korun. K tomu investor vyprojektuje i cyklostezku vedoucí podél Červeného potoka, jenž územím protéká. V nové prodejně má zaměstnání najít okolo 80 lidí.

Mohlo by vás zajímat: Ve Slaném si automaty už nikdo nezahraje. Od června platí zákaz hazardu

Zastupitelé Slaného vydali plošný zákaz hazardu | Video: Oto Pilz