Jak potvrdil mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář, v pátek dopoledne bylo oznámeno, že v bytě ve druhém podlaží nejspíše dochází k úniku vody. Jednalo se o byt, který se nachází v prostoru pod bytem, kde došlo k explozi. „Po příjezdu na místo jsme si vyžádali spolupráci policie, abychom mohli byt odpečetit a místo zkontrolovat. Po vstupu dovnitř hasiči žádný únik vody nezjistili. Jak sdělila dále majitelka domu, v objektu přesto došlo k porušení řadu nebo rozvodu vody a vše bude následně vlastník řešit se stavební firmou,“ doplnil mluvčí hasičů.

Výbuch otřásl bytovým domem na Masarykově náměstí ve Slaném ve středu večer. Při explozi se zranil 44letý muž, který byl převezen do kladenské nemocnice. Evakuováno bylo 15 obyvatel, kterým dočasný azyl poskytli hasiči v evakuačním autobusu. Podle místostarosty Radka Vondráčka se do svých bytů posléze vrátili. „O náhradní ubytování nikdo nepožádal,“ uzavřel místostarosta.

Bytovým domem na Masarykově náměstí ve Slaném otřásl ve středu večer okolo 20. hodiny výbuch. | Video: Deník/Oto Pilz

Explozí se zabývají kriminalisté, kteří případ vyšetřují jako obecné ohrožení. Pyrotechnik na místě zajistil a zabezpečil chemické látky, které budou podrobeny odbornému zkoumání. „Vzhledem k tomu, že doposud nemáme všechny osoby vyslechnuty a celá věc je na prvopočátku prověřování, není možné poskytnout bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.