Z tohoto důvodu a též z důvodu covidového režimu na oddělení ARO bylo nutné částečně přerušit operativu neakutních případů. Kvůli pozastavené distribuci preparátů s monoklonálními protilátkami je od pátku minulého týdne jejich podávání výrazně omezeno. Informaci, kdy bude distribuce obnovena, zatím vedení slánské nemocnice neví.

"Je politováníhodné, že vinou neočkovaných, kteří tvoří drtivou většinu všech vážných případů, budou trpět ti, kteří si svou nemoc nezavinili a na operaci budou opět, často v bolestech čekat. Je politováníhodné, že vinou neočkovaných naše sestry, lékaři a další personál stráví další advent a Vánoce na covidových odděleních a rok nevyčerpanou a tolik potřebnou dovolenou si ani letos nevyberou. Je politováníhodné, že se mezi mediálně známými lékaři a dalšími 'odborníky', kteří covid viděli maximálně v televizi, najdou tací, kteří přiživují svou popularitu podporováním protiočkovací nálady části společnosti, ochotné jim naslouchat. Je stěží pochopitelné, kam až dosluhující vláda nechala situaci dospět a že jsme ani od budoucí vlády zatím neslyšeli nic, co by se alespoň vzdáleně podobalo návrhu účinného řešení," říká rozhořčený ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

Testovací centrum v Kladně-Kročehlavech na Čtyřobvodu testuje bez registrace, v pondělí zde ale měli kvůli výpadku systému zavřeno.
Musíte na test s dítětem, které vytrasovali ve školce? Na Kladensku je to potíž

"Milí neočkovaní, až budete při pečení cukroví a popíjení svařáku u televize nadávat, že nesmíte do hospody a supermarketu, uvědomte si, že kvůli vám se zatím jiní na pokraji zhroucení v ochranných oblecích pokoušejí zachránit život vašim souvěrcům, mezi něž se zítra můžete zařadit i vy," uzavřel ředitel Votoček.