Úředním dnem Městského úřadu ve Slaném bude pouze středa, a to od 13 do 16 hodin. Přijímat tu budou pouze předem objednané klienty. V ostatní dny bude pro veřejnost úřad uzavřen. Úředníci prosí o pochopení a oceňují snahu lidí řešit veškeré požadavky e-mailem, případně telefonicky.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE:

V budově městské policie byl také instalován sběrný box, kam je možné směřovat korespondenci s úřadem.

Pro vyšší informovanost byla zřízena i speciální webová adresa www.covid-slany.cz. Měly by tam být veškeré aktuální informace.

Pro komunikaci v otázce koronaviru využívejte e-mailovou adresu covid.slany@gmail.com.

Na webových stránkách www.covid-slany.cz najdete dotazníky: Potřebuji pomoc a Nabízím pomoc. Město tak chce získat databázi lidí, kteří potřebují pomoc a také těch, kteří naopak pomoc nabízejí.

Město také prodlužuje splatnost místního poplatku za psa až do 30. června. Bude také dezinfikovat autobusové zastávky a dalších exponovaná místa. Uzavírají se také dětská hřiště.

Nemocnice ve Slaném zřídila centrální příjem s jedním vstupem a to přes budovu „B“. Přítomný zdravotní personál rozhodne o způsobu ošetření. Cílem je odložit některá vyšetření, která nejsou aktuní a věnovat maximální péči naléhavým případům.

Společně s Farní charitou město také připravuje nákup potravin pro seniory. Sběr objednávek má začít již tento týden.

Koronavirus v Česku