Přesto, že městský kamerový systém byl ve Slaném zřízen před devíti lety proto, aby chránil bezpečí občanů, někteří se domnívají, že přicházejí o část soukromí, vzhledem k tomu, že město je dnes pokryto sítí kamer.

Na dotazy těch, kteří jsou znepokojeni z možného šmírování, odpovídá aktuálně slánský starosta. Díky tomu, že město podstoupilo jako první v republice tříměsíční hloubkovou kontrolu zaměřenou na ochranu osobních údajů, je Slaný modelovým příkladem.  „Kontrola nenašla závadu a jsem rád, že se inspektoři vyjádřili ve smyslu, že by Slaný mělo být dáváno za příklad. Co se týká kamerového systému, jeho software je tak dokonalý, že pokud by někdo z pracovníků zastavil objektiv kamery v zakázané zóně, bude o tom okamžitě vyslána zpráva nejen mě, ale i vedoucímu městské policie,“ uvedl slánský starosta Ivo Rubík.

Zakázanou zónou jsou myšleny soukromé byty, kam může obsluha kamer nahlížet pouze v případě ohrožení života.

„Každý, kdo v nepovolené zóně zastaví, musí podat vysvětlení, proč tak učinil. Jestliže nadřízený neshledá závažný důvod jako je třeba požár nebo domácí násilí, bude takový pracovník náležitě sankcionován,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek s doplněním, že za dobu půdobení kamer ve Slaném takový přestupek nemuseli.

 

Kamery Slaný

Počet kamer – 11 kusů
Investice – 6 480 000 Kč
Dotace – 4 640 000 Kč
Podíl města – 1 840 000 Kč