Na návštěvu s ním do kladenské SOŠ a SOU, náměstí Edvarda Beneše 2353, Kladno přijela i osmadvacetiletá vítězka soutěže amatérských kuchařů MasterChef Česko 2021 Veronika Danišová známá pod přezdívkou Besky.

Jídelna školy, kde se více než dvouhodinové setkání uskutečnilo, byla zaplněná do posledního místa a na setkání s hvězdami dorazili nejen žáci a pracovníci školy, ale i fanoušci z řad veřejnosti. Slavný kuchař vyprávěl o svém životě, profesních začátcích a zkušenostech doma i v zahraničí. Návštěva kuchařské osobnosti byla pro studenty velkou motivací, proč se naplno věnovat kuchařskému oboru.

Poničená okolí cyklostezky na nádraží Kamenné Žehrovice (Srbech).
FOTO: Bez mozku? Vandalové poničili zastávku cyklostezky u žehrovického nádraží

Oslovila je ale i Besky. Ta zdůraznila, že ovládat skvěle řemeslo, je deviza, která se člověku v životě neztratí. „Do MasterChefa jsem se přihlásila jako člověk, kterého baví vaření a cukrařina. V oboru nejsem profesionál, to bylo podmínkou soutěže. Sice jsem vystudovala gymnázium a vysokou školu, ale záhy jsem zjistila, že umět skutečné řemeslo poskytuje člověku mnohem větší možnosti uplatnění. Jsem proto ráda, že se sama mohu v tomto oboru i díky soutěži dál zdokonalovat a poznávám mnoho zajímavostí ze světa gastronomie,“ řekla Besky, která je původem ze Slovenska.

Setkání končilo velkou autogramiádou a prezentací knih Zdeňka Pohlreicha. Jelikož byl právě čas oběda, nahlédly obě celebrity i do školní kuchyně, která denně připravuje několik stovek jídel jak pro své žáky, tak ostatní veřejnost. Budoucí kuchaři a číšníci se zde díky tomu zdokonalují nejen v přípravě jídel ale i v obsluhování hostů jako ve skutečné restauraci.