Bohužel vybavení těchto hřišť trpělo. Odnášely to především dřevo-betonové lavičky, ze kterých se borci odráželi a dopadali na ně. Lavičky přeskakovali a metali z nich různá salta a vruty. Zaměstnanci úřadu strávili nespočet hodin jejich opravou. Po těchto negativních zkušenostech se obec rozhodla pro vybudování hřiště pro adolescenty.

Čekalo se jen na vhodný dotační titul, a ten v roce 2019 přišel. Ministerstvo místního rozvoje vypsalo výzvu na vybudování tohoto typu sportovišť a obec se do ní úspěšně přihlásila. Výběrové řízení vyhrála společnost Enuma Elis s hřištěm RVL13. Společnost vyhrála výběrové řízení s cenou o něco více než jeden milion korun.

Hřiště mělo být vybudováno na ploše 156 metrů čtverečných. Vedení obce se zdála plocha pro osazení jednotlivými prvky malá, a proto přistoupilo k rozšíření o dalších 90 metrů čtverečných. Celá investice tak stála necelých jeden a půl milionu korun, z toho cca padesát procent pokryla dotace z Ministerstva místního rozvoje. Otevření naplánovala obec na 15. listopad od 13,30 hodin. Celá promo akce se velice zdařila. Toman Rychtera, Vojta Zápotocký a Jan Pospíšil předvedli úžasnou show a postarali se tak o neskutečný zážitek pro všechny, kteří se slavnostního otevření zúčastnili.

Jaroslav Pošta