Jelikož se vše odehrálo v prostoru před kladenskou středočeskou základnou, nechyběli nadřízení, stejně jako pracovníci operačního střediska.

Taková rozlučka se běžně nekoná. Chlapy přišly pozdravit všechny tři hasičské směny, stejně jako rodinní příslušníci. A jako při správné rozlučce nechyběly dárky ani občerstvení.

Oba končící hasiči dostali od kolegů helmu se jmény lidí svojí směny. Zdeněk Penc navíc obdržel řád zlaté vařečky, protože kolegům na šichtách často vařil. Nejraději prý měli jeho knedlo, zelo, vepřo. Oba dosluhující dostali i obraz s hasičkou tematikou a znakem Kladna, který je kompletní pouze, když jsou oba obrazy u sebe.

Oba muži, kteří jsou hasiči odmala, jimi budou i nadále, jelikož jsou oba členy dobrovolného sboru hasičů ve Hřebči. "Teď budeme chvíli odpočívat a chodit maximálně na ryby, ale časem si nějakou práci najdeme. To by nám rodiny nedovolily, abychom přestali ve svém věku dělat, i když už u sboru máme odpracováno," řekli s úsměvem oba vysloužilci. V pondělí se ještě společně rozloučili s kolegy z regionu. "Pozdravili jsme osobně hasiče v Rakovníku, Stochově, Slaném, Kralupech i v Roztokách," řekl Petr Piskáček.

Kromě těchto dvou mužů sloužil poslední službu o Silvestru před odchodem na zasloužený odpočinek i středočeský mluvčí hasičů Ladislav Holomčík, kterého od Nového roku nahradí Tereza Fliegerová.