Dostane nyní vesnice přezdívku slánské Slušovice? Možná, že ano. Obci, v níž trvale žije 120 obyvatel, mohou nové centrum, jehož součástí je pivovar s restaurací, multifunkční sál s galerií a lezeckou stěnou, kaple, obecní úřad či penzion, závidět mnohem větší vsi, ale i města.

Celý areál je rodinným majetkem současného starosty Zichovce Ivana Husáka. Ten do jeho výstavby, která trvala čtrnáct měsíců, vložil prostředky nabyté z podnikání.

„V Zichovci jsem se narodil, chci tu žít a peníze, které mám z podílu ve firmě na výrobu nemocničních lůžek, jsem investoval do těchto cihel," popisuje Husák a ukazuje přitom směrem k areálu.

V hlavním objektu se nachází restaurace s pivovarem, jehož roční výrobní kapacita je 1500 hektolitrů. „Vaříme čtyři druhy piva, při různých příležitostech chceme vyrábět i speciály," řekl Ivan Husák, jenž má vztah k pivu doslova v rodokmeni. Jeden z jeho předků býval majitelem úspěšného zájezdního hostince v nedalekém Panenském Týnci.

Běžný provoz restaurace bude zahájen v pondělí 8. října 2012

Jak se shání nový sládek? Kdy začne plný provoz pivovarské restaurace? Proč se rozhodl starosta postavit za své peníze nový obecní úřad? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v pondělním (1.10.) tištěném vydání Kladenského deníku.