„Přijela jsem na vrátnici, kde mi řekli, že žádná pohotovost není. Domáhala jsem se, aby kluka někde přijali, protože byla neděle v noci a Dominik měl bolesti od osmi hodin. Nakonec mě milostivě poslali na dětské oddělení, kde jsme čekali dalších patnáct minut a syn se tam svíjel v křečích,“ uvedla Iveta Brázdová ze Pcher, jež se původně sama domnívala, že chlapci je nevolno z guláše, který měl k večeři.

„Panu doktorovi jsem stav vylíčila, prohmatal mu břicho. Přestože se Dominik ve vyšetřovně pozvracel, bylo mi řečeno, že klukovi je asi opravdu špatně po jídle a nevypadá to ani na zánět slepého střeva. Pak mi řekl, že můžeme jet domů,“ uvedla matka. „Byla jsem hrozně vystrašená a lékaři řekla, že syna domů s křečemi nechci, ať si ho tam nechá, že mu nedokážu sama pomoci. Na základě mého rozhodnutí byl do nemocnice přijat,“ doplnila Iveta Brázdová.
Podle matčiných slov lékař ani nepojal podezření, že by se mohlo jednat o apendicitidu, přesto byl chlapec v ranních hodinách z tohoto důvodu operován.
„Přijela jsem do nemocnice, všichni už pobíhali, narychlo mi dali podepsat papíry k operaci. Byla jsem hodně vystrašená. Naštěstí vše dopadlo dobře a Dominika jsem si ve čtvrtek odvezla domů. Nechci ani domyslet, co všechno se mohlo stát a zda bych ho včas dovezla, kdybych si ho byla tu noc vzala zpět domů,“ doplnila matka.

„Nejsem oprávněn prozrazovat lékařské tajemství a nechci tuto záležitost řešit prostřednictvím médií. Jestliže si matka dítěte stěžuje, nechť podá stížnost písemně na ředitelství nemocnice. Za sebe mohu říci, že lékař, který chlapce přijímal, u nás pracuje půldruhého roku a patří k těm superslušným,“ uvedl primář dětského oddělení Nemocnice Kladno Petr Lyer.

Přestože se Kladenský deník pokoušel několikrát spojit se zmíněným lékařem, který měl v osudnou neděli noční službu, primariátem nám bylo sděleno, že bude nejméně dva týdny mimo zdravotnické zařízení a nebere telefon.

„Podle toho jasně vidíte, jak s obyčejným člověkem jednají. Já vím, co mi ten doktor řekl a za tím si stojím. Svědky na to nemám, než kluka, takže mám asi velkou smůlu. Jsem šťastná, že se Dominikovi nakonec nic zlého nestalo, ale chci tím varovat další lidi, aby trvali na hospitalizaci, pokud s rozhodnutím lékaře nesouhlasí,“ uzavřela Iveta Brázdová.