Trasa o délce téměř jednoho kilometru a šířce tří metrů navazuje u bývalých kasáren na stávající cyklostezku. Dále pokračuje podél lesa až k rozdělovskému fotbalovému hřišti. Zde byl vybudován nový přechod přes frekventovanou komunikaci umožňující její překonání nejen cyklistům, ale samozřejmě i pěším.

„Rodiče s dětmi se tak z Rozdělova mohou bezpečně dopravit na kole za svými oblíbenými aktivitami na Sletiště," uvedl kladenský primátor Dan Jiránek s tím, že město využilo situace, kdy zde byla část lesa vykácena z důvodů výstavby plynovodu.

Cyklostezka je většinou vedena po pozemcích Lesů České republiky. Z tohoto důvodu musel být respektován jejich požadavek na nezpevněný povrch, který je proto tvořen udusaným štěrkem. Začátek a konec stezky je ze zámkové dlažby.

Cyklostezka a přechod s ostrůvkem byly zhotoveny za 3,4 milionu korun. Stezka je doplněna o odvodňovací příkop a zelený pás, který ji zcela odděluje od silnice.

„Jsem moc rád, že tu cyklostezka byla otevřena. Bydlím v Rozdělově a můžu po ní v pohodě jezdit na fotbal na hřiště Slovanu Kladno, takže ji budu využívat alespoň čtyřikrát týdně. Dosud jsem musel kličkovat mezi automobily po silnicích přes sídliště," prozradil Kladenskému deníku mladý cyklista Jan Šála.

Do budoucna by bylo asi vhodné uvažovat nad propojením nového úseku cyklostezky s místy U Zvonečku, kudy vede hojně využívaný cyklookruh kolem největšího středočeského města.