Přijedete–li s batoletem v kočárku do areálu Sletiště a k jeho přebalení budete chtít využít místnost zřízenou k tomuto účelu ve stánku s občerstvením u dětských hřišť, máte smůlu. Přebalovací místo se změnilo ve skladiště.

Zmíněnou zkušenost má například čtyřicetiletý Richard Beneš z Kladna. O víkendu se na Sletiště vydal se svou matkou a několikaměsíčním synem. „Kluk potřeboval přebalit, tak jsme došli ke stánku, o němž vím, že v něm má být místnost s přebalovacím pultem. Požádali jsme prodavačku, zda by nám ji mohla odemknout. Její odpověď nás trochu šokovala. Řekla nám, že místnost nefunguje a je z ní sklad. Lidé prý chtějí chlastat a ona nemá kam jinam uložit pivo,“ popsal svůj zážitek Beneš.

Následovala ostřejší slovní výměna se ženou za pultem. Ta nakonec ustoupila, místnost odemkla a dokonce i utřela přebalovací pult. „Synovi jsme pak mezi pivními sudy mohli vyměnit jeho pleny,“ dodal stěžovatel.

“Záležitost jsem na místě prověřil a stížnost musím uznat za oprávněnou. S provozovatelem stánku jsme měli dohodu, že prostory mohou použít vzhledem k problémům se zásobováním jako sklad při nedávných oslavách Dnů města Kladna. Poté měly být vyklizeny, ale nestalo se tak. Provozovatel dostal příkaz, že zásoby musí umístit jinam a místnost uvést opět do stavu, k němuž má sloužit. Poškozeným lidem bych se chtěl za způsobený problém omluvit,“ uvedl včera ředitel Sportovních areálů města města Kladna Lukáš Kubica.

Podle jeho slov je možné děti přebalit i v dámské části veřejných WC na Sletišti nabo v araeálu aquaparku.