Javor, jenž byl před nedávnem ze sportoviště neoprávněně odstraněn, se nacházel v těsném sousedství tenisového kurtu, který provozuje Irena Delišová.

Přestože je na první pohled zřejmé, že dřevina byla odstraněna kvůli tomu, aby nebránila tenistům při hře a neohrožovala hráče, provozovatele kurtů to neopravňuje k tomu, aby provedl zásah bez vědomí dotčených orgánů. I když Irena Delišová je přesvědčena o tom, že vyschlý hubený starý strom byl nalomený a nakloněný těsně nad kurt a v období bouřek hrozilo jeho zřícení, dnes přiznává, že o jeho likvidaci měla předem uvědomit příslušný úřad. Podle svých slov se ale nachází v těžké pozici. Když totiž před pár lety žádala o odstranění jednoho smrku, který rovněž ohrožoval tenisty, nebylo její žádosti vyhověno a dřevina se stejně nakonec prý ulomila sama.

„Musím dbát především na bezpečnost svých klientů. Je pravda, že jsem měla kácení javoru nahlásit, ale už se stalo a musím za to nést plnou odpovědnost,“ přiznala svoji chybu Irena Delišová, která tvrdí, že strom byl narušen a dříve nebo později by se na kurt stejně zřítil.

Kvůli tomu, že ale existují fotografie, na nichž je patrné, že někdo dřevinu před pokácením záměrně poškodil, následný trest bude možná přísnější.
„Případ kácení stromů, který se stal před pár lety na Sletišti byl tehdy odložen, protože se nepodařilo nalézt pachatele. Tentokrát bude ale řízení v rámci státní správy poměrně tvrdé, protože někdo nemůže vykácet stromy jenom proto, že si chce rozšířit tenisový kurt,“ sdělil kladenský primátor Dan Jiránek.

V těsné blízkosti kurtů tehdy neznámý pachatel porazil několik desítek jehličnanů. Absurdní je, že ač kamion projížděl přes hlídanou bránu, nebyl pachatell vypátrán.

Podle slov provozovatelky kurtů se ale v žádném případě nejednalo o rozšiřování sportoviště, ale o zajištění bezpečnosti hráčů kvůli tomu, že na šestém kurtu se nacházel javor těsně u základní čáry, kde hráči odpalují míče.

„Nejsme žádní ničitelé přírody. Naopak desítky stromů jsme tu vysázeli. Jsme pro to, aby tu bylo všem příjemně a mohli si zahrát v přírodě. Bezhlavě tady nikdo nic nekácí. Skutečně to není pravda. A zajímalo by mě, co je to za člověka, jenž zhotovil fotografie, kterými nás potřeboval poškodit,“ uzavřela Irena Delišová, jež navíc doplnila, že nyní jsou pro ni prioritou starosti s dokončením střechy, kterou zatéká do prostor zázemí pro sportovce.