Mladé ženě pomoc zavolali kolemjdoucí. Když začala opět přicházet k sobě, byla už v sanitce, kde se nad ní skláněli záchranáři. Přestože už nabírala vědomí, nebyla stále ještě schopna komunikace. To, co si podle svých slov vyslechla, jí otřáslo a stejně tak svědkem, který procházel okolo sanitního vozu. Záchranáři se podle Barbory velmi nevybíravě bavili na její účet. Doslova prý slyšela: „Co s tou tlustou p….u, koukni na ni. Tak ji někam odvezeme, ostříháme ji a ošu..me.“ Mimo to mladá žena tvrdí, že se nevybíravě vyjadřovali i o její tělesné hmotnosti.

Místo, aby záchranáři dívku, která trpí poměrně závažným onemocněním, převezli na ošetření do nemocnice, vysadili ji podle Barbořiných slov bosou ze sanitky a ještě dodali, že pantofle má u lavičky a odjeli. „Nechápu, jak mohou takoví lidé ve zdravotnictví vůbec pracovat. Bylo to něco strašného. Všechno jsem hned telefonovala mámě do Čech. Byla jsem v šoku, ani se mi o tom nechtělo mluvit, ale máma se rozhodla, že to tak tak nenechá,“ řekla Kladenskému deníku mladá žena.

Stádo koní způsobilo u Slaného dvě nehody, jeden kůň po srážce s autem zahynul.
Stádo koní způsobilo u Slaného dvě nehody, jeden kůň po srážce s autem zahynul

Vzhledem k tomu, že dívka je vážně nemocná, užívá vícero léků včetně steroidů a antidepresiv, protože trpí poměrně vzácným Susacovým syndromem - neurologickou funkční poruchou, podala matka okamžitě stížnost na vedení bratislavské záchranky. 

Z incidentu neexistuje nahrávka, pouze tvrzení Barbory a také stížnost svědka, mladého Slováka, který oslovil bratislavský Úřad pro dohled nad zdravotnickou péčí.

Jak vedení záchranky, tak slovenské ministerstvo zdravotnictví událost vyšetřují. Informaci slovenské televize JOJ potvrdily příslušné úřady i Kladenskému deníku.

Výstavba mateřinky Pod Kuklíkem pokračuje.
Montované stavby s azbestem jsou pryč. Výstavba mateřinky Pod Kuklíkem pokračuje

Podle mluvčí Záchranné zdravotní služby Bratislava Dariny Schrekové prověřují od prvního dne, kdy matka podala stížnost, všechny skutečnosti týkající se zásahu posádky. „Vzhledem k eskalaci celé situace, nebudeme nyní poskytovat žádné další informace až do úplného uzavření případu,“ sdělila Kladenskému deníku mluvčí.

Slovenské ministerstvo zdravotnictví pak čeká na závěr z bratislavské záchranky. „Resort zdravotnictví považuje za nepřípustné jakékoli nevhodné a neohleduplné a chování zdravotnického pracovníka vůči pacientovi. Zdravotnický pracovník se má chovat v souladu s etickým kodexem,“ vyjádřila se pro Kladenský deník mluvčí Petra Lániková, mluvčí Ministerstva zdravotnictví Slovenské republiky.

Poškozená Barbora se v těchto dnech již spojila i se slovenským advokátem Matúšem Červeným, který jí poskytuje právní pomoc. „Všechno ostatní budu konzultovat už výhradně s doktorem Červeným, který mě bude v případu nadále zastupovat,“ uzavřela Češka.