Jak uvedl primátor Kladna Dan Jiránek, rozesílání poukázek v dosavadní podobě je finančně náročné a neefektivní. Složenku tak dostanou pouze ti, kteří v níže uvedených termínech poplatek zapomenou uhradit.

„Dnes už je normální, že lidé platí své poplatky bezhotovostně. My se chceme touto cestou také ubírat. Věřím, že pro většinu obyvatel je už tento pohodlnější způsob úhrady poplatků standardem,“ konstatoval primátor.

„Navíc řada lidí složenku obdržela a pak stejně přišla s hotovostí do pokladny magistrátu, kde jim není účtován žádný poplatek navíc,“ doplnil Jiránek.
Poplatek za svoz komunálního odpadu, jehož roční cena 492 korun za osobu se oproti loňsku nezvýšila, je splatný do 15. dubna. Platbu je možné rozdělit půlročně nebo čtvrtletně.

Za psy jejich majitelé musí do 15. března zaplatit od 120 do 800 korun. Záleží na tom, kde zvíře chovají. V rodinném domě je to podstatně levnější než v obytném panelovém nebo cihlovém domě na sídlištích. Každý další pes chovaný v domácnosti se navíc poměrně citelně prodraží.

„Důvodem je, že pes v rodinném domě se zpravidla pohybuje na zahradě, kdežto po psech v sídlištích je větší nepořádek na veřejných prostranstvích,“ zdůvodnil to primátor Dan Jiránek.Roční platbu za psa ve výši 800 je rovněž možné rozdělit do dvou pololetních splátek.

Poplatky za svou komunálního odpadu a psy je nyní možné uhradit z účtů nebo hotově v pokladnách magistrátu na náměstí Starosty Pavla nebo v Centru správních agend na náměstí Svobody.

Poplatky: Za svoz komunálního odpadu platí každý obyvatel Kladna ročně částku 492 korun. Je stejná jako v loňském roce. Roční poplatky za psy se liší podle místa chování i počtu zvířat. Jeden pes v rodinném domě stojí 120 Kč. V obytném domě, pokud je jeho majitelem starobní důchodce 160 Kč. Pes v obytném domě 800 korun. Za každého dalšího psa je cena poplatku zvýšena o padesát procent.