"Týden před adventem všichni ve Středočeských vodárnách čekají na prodejní akci, kterou pořádají vodárny ve spolupráci s Nadačním fondem Slunce pro všechny. Každý rok jsou všichni v očekávání, co nového Slunce přiveze. V letošním roce byly novinkou zavařeniny, ovocné křížaly, dárkové kazety se svíčkami, přírodní mýdla a cukroví všeho druhu. Hitem vedle již tradičních adventních věnců, bylo cukroví v podobě špaldových hvězdiček či koláč s vlašskými ořechy zvaný paso doble. Podle toho, jak bylo cukroví rychle vyprodáno, se ukázalo, že zaměstnanci ten den zapomněli na svoje diety a vesele se vrhli na dobroty ze Slunce," řekla mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. "V prvním roce, kdy spolupráce vodárny a nadačního fondu začala, prodaly se výrobky za pět tisíc korun. Za devět let se částka za nákup adventního zboží přehoupla přes, pro nás magickou hranici, třiceti tisíc korun," dodala.

„Do Středočeských vodáren se každý rok moc těšíme. Takový zájem o výrobky našich klientů nikde jinde na prodejních akcích nezažíváme. Ještě než stačíme vybalit všechny svoje výrobky, většina je zaměstnanci vodárny rozebrána. Největší poptávka, jako každoročně, je po adventních věncích a cukroví všeho druhu,“ uvedla Martina Ebertová z NF Slunce pro všechny. „Finanční prostředky za prodej použijeme na podporu sociálně slabších dětí a žáků školy Slunce a uživatelů sociálních služeb Centra služeb Slunce všem,“ řekla Martina Ebertová na závěr.

Slunce, které ten den rozsvítilo prostory vodárny, zanechalo svoji stopu jak v kancelářích, tak i domácnostech zaměstnanců vodárny v podobě svých zajímavých výrobků. A to je dobře!

V dnešní uspěchané době se na chvíli zastavit a otevřít potřebným nejen svá srdce, ale i peněženky, je velmi důležitá věc. "A malá statistika na závěr: Od roku 2009, kdy byla zahájena spolupráce NF Slunce pro všechny a Středočeských vodáren, do listopadu 2018 se prodaly výrobky celkem za 198 301 korun," dodala mluvčí Lenka Kozlová.