Zájem o krásné výtvory, které vyrobili klienti se speciálními potřebami v zařízeních Slunce v Unhošti, ve Stochově a dalších místech, byl tradičně velký. Věnce, svícny, svíčky, ale i vánočky, vánoční štoly, koláče, zkrátka vše krásné, chutné a voňavé šlo nadračku. Ke koupi byl také nové kalendář Slunce s podtitulem Pojďte si s námi hrát, který vznikl za spolupráce manželů Heřmánkových a dalších herců pražského Divadla bez zábradlí. Za pár hodin už nebylo téměř co nakupovat. Po zboží se jen zaprášilo.

„To, že se v loňském roce překročila magická hranice 28 tisíc korun, nám připadal takový vrchol, který se již těžkou překoná. Opak je však pravdou. Zájem o výrobky předčil všechna očekávání. Získat za hodinu prodejem téměř 24 tisíc korun, je neskutečné,“ řekla Martina Ebertová z Nadačního fondu Slunce pro všechny.


„V letošním roce jsme připravili pro adventní prodej i několik novinek. Naši žáci vyrobili krásné ozdoby, vánoční blahopřání či postavičky sněhuláků, které měly velký úspěch. Výtěžek z prodeje je určen na aktivity školy Slunce a Centra služeb Slunce všem,“ uvedla Martina Ebertová. „Do vodárny jezdíme prodávat moc rádi, protože je zde vidět opravdový zájem o naše výrobky a vidíte nadšení lidí zakoupit si výrobek nejen pro dobrou věc, ale hlavně pro radost,“ řekla Martina Ebertová na závěr.


Slunce, které ten den rozsvítilo prostory vodárny, zanechalo svoje paprsky jak v kancelářích tak i domácnostech zaměstnanců vodárny v podobě svých zajímavých výrobků. A to je dobře!

A malá statistika na závěr: Od roku 2009, kdy byla zahájena spolupráce NF Slunce pro všechny a Středočeských vodáren, do listopadu 2017 se prodaly výrobky celkem za 167 265 Kč. V roce 2009 se prodaly výrobky za 5 500 Kč a v roce 2017 za již 29 342 Kč.