Výpočetní techniku za zhruba 60 tisíc korun obdrželi ve čtvrtek klienti Nadačního fondu Slunce pro všechny v Unhošti. Počítače, LCD monitory, tiskárny, vysílačky a další zařízení budou sloužit handicapovaným lidem, kteří navštěvují unhošťské Centrum služeb. Výpočetní technika putuje do centra prostřednictvím vzdělávacího projektu Konta Bariéry Počítače proti bariérám.


Starší, ale plně funkční technika v celkové hodnotě 58 tisíc korun darovaná sponzorskou firmou je určena pro lidi se speciálními potřebami vyplývajícími z různých typů postižení. Má jim umožnit plnohodnotnější život a lepší komunikaci se světem. Představitelé fondu ji převzali ve své kavárně v Unhošti, kde pracují i handicapovaní klienti.


„Darované technické vybavení bude sloužit jako kompenzační a studijní pomůcka přímo těm, kteří tráví svůj čas v našem centru služeb. Zčásti ho využijeme také ve škole pro děti se speciálními potřebami, v individuálních případech ho eventuálně zapůjčíme i domů,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková.


„Tuto iniciativu velmi vítáme a oceňujeme vstřícnost jak sponzorské společnosti, tak pracovníků Konta Bariéry, kteří díky daru umožní klientům centra lepší komunikaci se světem,“ řekl starosta Unhoště Ivan Záboj.


Sponzorská firma se zabývá likvidací odpadu elektrických a elektronických zařízení. Díky tomu může nabídnout výpočetní techniku, která sice již nevyhovuje náročným požadavkům velkých firem, je však stále schopna posloužit k výuce počítačových dovedností či umožnit lidem například připojení k internetu.


Toto vybavení předává různým společnostem v rámci partnerství s projektem Konta Bariéry Počítače proti bariérám.
„Jsme velmi rádi, že jsme v rámci naší spolupráce mohli podpořit právě Nadační fond Slunce pro všechny, který za mnoho let své existence dokázal svou širokou nabídkou aktivit pomoct mnohým dětem i dospělým klientům se zdravotním handicapem,“ sdělil marketingový ředitel společnosti Petr Kubernát.

„Za dobu naší spolupráce jsme Kontu Bariéry pro tento projekt dodali počítače za více než milion korun,“ doplnil.
Vzdělávací projekt Počítače proti bariérám funguje již třináctým rokem. Jeho základním smyslem je prostřednictvím informačních technologií usnadnit lidem se zdravotním postižením vstup do zaměstnání a do běžného života.