Stovky místních i přespolních návštěvníků si tradiční Anenskou pouť nenechaly ujít. Samozřejmě nejvíce se těšili ti nejmenší.
Zatímco maminky a babičky se s nepříliš velkým nadšením prohrabávaly neměnným sortimentem asijských prodejců, děti přímou cestou mířily k atrakcím. Kde jsou ty časy, kdy králem všech poutí byl řetízkový kolotoč.
Největší fronty stály u autodráhy, obrovského skákacího hradu a skutečné velký zájem byl o letošní novinku - trampolínu. Malí i velcí si nechali navléknou postroj s gumovými lany a pak už předváděli různé kotrmelce a salta jako rodilí komedianti. Jen ty ceny kazily náladu dětem i dospělému doprovodu.


„Mám tři vnoučata a jenom jeden důchod,“ postěžovala si babička v doprovodu dětí od pěti do třinácti let. „Zatím se svezly na autodráze, zaskákaly si na trampolíně a svezly na té chobotnici a pětistovka je pryč,“ povzdechla si babička a ještě dodala: „Už si můžu dovolit jen cukrovou vatu a perníkové srdce pro snachu.“ Jiného názoru byli prodejci a majitelé atrakcí. „ Už to není jako kdysi, lidi moc šetří,“ postěžovala si paní Kramářová, která ve svém stánku nabízela perníková srdce a další sladkosti. „ Jó, je to dobrý,“ pochvalovala si mladší provozovatelka trampolíny, na jejíž atrakci stála permanentní fronta. „Příští rok určitě přijedu zase“, usmála se a se stejným úsměvem vybírala od zájemců padesátikorunu za pětiminutové skákání v postroji.


Na své si přišli i dospělí, kteří okupovali stoly před místním hostincem a zejména večer se vyřádili v zámecké zahradě. V pátek jim k tomu zahrála kapela Žlutý Pluto Pes, v sobotu Nová Laura a v neděli už jen k poslechu skupina Banáni.
Dobrou náladu především prodejcům a majitelům atrakci zkazil v sobotu v podvečer déšť. Mnozí museli stánky složit a uchýlit se do svých karavanů. V neděli si však vše bohatě vynahradili.


Ani zdejší strážníci městské policie neměli příliš rušno. Pouze v sobotu jeden zahraniční dělník neodhadl sílu českého piva a ve tři hodiny odpoledne si ustlal u rušné křižovatky. Strážníkům se podařilo po delším úsilí spáče probrat k vědomí a přesvědčít ho, že v posteli to bude pohodlnější.
Letošní Anenská pouť se skutečně vydařila. Jen místní si trochu postěžovali. Je po ní a to znamená, že Vánoce jsou za dveřmi. Holt čas je nemilosrdný. Takže příští rok opět nashledanou na smečenské pouti.