„Jsme rádi, že se z toho stala tradice, a že přijíždí čím dál více účinkujících. Festival je příjemné setkání pro klienty i zaměstnance zúčastněných zařízení. Velice děkujeme za finanční podporu Středočeskému kraji a stejně tak řadě štědrých sponzorů, kteří jsou nám nakloněni a pomáhají celoročně coby dodavatelé inkontinenčních či kompenzačních pomůcek a strojního zařízení.

Dále je potřeba poděkovat řezníkovi i dodavateli zeleniny a dalším podnikatelským subjektům," řekl Petr Šála, ředitel Domova Pod Lipami Smečno. Kromě zařízení se středních Čech, dorazili například i zpěváci z Horní Poustevny.

Všichni předvedli pěkná vystoupení. Velké poděkování za organizaci patří hlavně Smečenským, kteří s tím měli nemálo práce. První pozvánky se totiž posílají už v lednu.

„Vloni trochu pršelo, letos se nám počasí vydařilo. Přijeli soutěžící celkem z osmnácti domovů. První tři nejúspěšnější, které hodnotila odborná porota, dostali věcné dary, většinou je to kosmetický balíček další drobnosti," doplnil ředitel Šála.

To, že je Smečenská lyra moc pěkná akce pod širým nebem, si pochvaluje i Miluše Jůnová, ředitelka Domova seniorů Nové Strašecí a Domova Pohoda pro osoby se zvláštním režimem, kde trvale žije i řada obyvatel z Kladenska.

„My se neúčastníme vlastní soutěže, ale měli jsme s sebou jednu uměleckou vsuvku. Tou byl náš klient Jaroslav Kameš z Kladna, který kdysi hrával hokej. Dnes už také potřebuje naši péči. Jeho vystoupení bylo moc fajn," dodala ředitelka Jůnová.