Dosavadní policejní služebna sídlí v Městském úřadě Smečno. „Máme uzavřenou smlouvu s Městskou policií Slaný. Pravidelně sem dochází tři slánští strážníci,“ uvedl místostarosta Smečna Josef Zvára.

Dle zjištěných informací je vlastní Městská policie ve Smečně již jistá. „Konkrétní podrobnosti a datum jsou zatím v jednání,“ uvedl Zvára. „V současnosti byl učiněn první krok starostkou města,“ upřesnil.

„Smečno nám vypovědělo veřejno–právní smlouvu,“ uvedl vedoucí městské policie Pavel Štěpánek. „Tím do tří měsíců skončí úloha slánské městské policie ve Smečně. O zřízení vlastní Městské policie Smečno nejsem informován,“ upřesnil. Dle jeho slov žádný z policistů vykonávajících službu ve Smečně doposud nepodal výpověď.

„V budoucnu bude vypsáno výběrové řízení na obsazení míst městských strážníků,“ uvedla starostka Smečna Pavla Štrobachová. Dodala, že bude zachován počet tří policistů. Přechod slánských strážníků do smečenské městské policie vyloučila.

Stávající policejní služebna ve Smečně je dle Zváry vybavena trezorem a splňuje všechny potřebné požadavky pro práci strážníků. „Momentálně se u nás buduje její nutné zabezpečení. Služební vozidlo, které v současnosti pronajímáme slánské policii, patří obci,“ uvedl Josef Zvára. Dle jeho slov je pouze zapotřebí dokoupit dvě služební zbraně.

Místostarosta upozornil na to, že vlastní policejní personál bude mnohem výhodnější jak pro město samotné, tak jeho obyvatele. „Určitě to lidem hodně přinese. Každý by měl mít svého strážníka,“ uvedl. „Pro město to bude méně finančně náročné a bude větší šance v kooperaci nasazení místních policistů,“ dodal.

O službu budoucí Městské policie Smečno již projevily zájem i okolní vesnice Přelíc, Ledce, Hradečno a Svinařov.