Jako první se představily Květinky TJ Sokol Kladno pod vedením Heleny Heckrové a Michaely Petrové. Mažoretky sklidily zasloužený potlesk. Poté přišla na řadu debata o vážném prolému, kterým je ve Smečně příliš hustá doprava a stav komunikací. Sredaktorkou Kladenského deníku Kateřinou Husárovou rozebírali téma starostka města Pavla Štrobachová, provozní náměstek Správy a údržby silnic František Frolík a technický náměstek firmy Ludmila Poupětová. Hosté slíbili, že do konce roku Středočeský kraj opraví hlavní tah přes Smečno. Starostka dodala, že jednou zpriorit města vpříštích letech je rekonstrukce chodníků podél hlavní silnice.

Z ankety, kterou Kladenský deník na místě vyhlásil, vyplynulo, že dalším aktuálním problémem města je zchátralé koupaliště. Na otázku, zda by lidé přivítali raději novou silnici či koupaliště odpověděla téměř polovina místních, že bazén. Převážně šlo o děti, dospělé občany trápí spíše komunikace.

Jak se na akordeon hrají staročeské písničky, předvedlo netradiční duo – Bohuslav Ježek a jeho osmiletý vnuk, také Bohuslav Ježek. Své umění předvedli také karatisté kladenského klubu Komura, tanečníci R.A.K. Kladno, malí zpěváci z místních škol či šermířská skupina Raven.