Přestože dříve narození by zelenou či černou dřevěnou desku na zdi vybavenou pouze křídou neměnili ani za nic, děti jsou jiného názoru.
Ty ze smečenské základky proto dostaly včera moderní multidotykovou interaktivní tabuli.

Díky dárkovému šeku na nákup elektronického nástěnného zařízení, jenž děti obdržely od slánského strojírenského koncernu se sídlem v Německu, se mnohé naučí a při vyučování i pobaví.

„Při slavnostním předání řekl zástupce sponzorské firmy následující: „V Německu přispívá naše mateřská firma každý rok na nějaký veřejně prospěšný účel. Pobočky máme i jinde v Evropě. Tento rok padla volba na Českou republiku. Volili jsme i na základě toho, co která škola v okolí chystá a čím je zajímavá.

Město Smečno je blízko a spousta našich budoucích zaměstnanců je z tohoto regionu, tudíž i z této školy. Nápad s interaktivní tabulí je zajímavý. Víme také o tom, že škola ve Smečně sponzory nemá. Je tedy o důvod více, věnovat šek na 4000 EUR právě sem,“ uvedl Martin Šimek, jednatel společnosti F. X. Meiller Slaný.

Kromě nadšených dětí, které natočily věnování a zdravici pro dárce v německém jazyce, vyjádřily poděkování ředitelka školy Lenka Bechyňská, stejně jako starostka Smečna Pavla Štrobachová.

„Tabule jednoznačně zkvalitní výuku. Těšíme se na to, že se tímto pomyslným okénkem dostaneme zase dál do Evropy a nemusíme ani nikam vycestovat,“ řekla ředitelka.

Podle oslovených pedagogů je multidotyková tabule pomůcka nezastupitelná a jedinečná. „Díky názornosti mohou žáci například se specifickou vývojovou poruchou učení pochopit svůj rodný jazyk a dostat se díky možnostem, které tabule nabízí, přes svoje omezení. Obejít je. Je to výborný prostředník,“ řekla učitelka ZŠ Smečno Renata Štampachová.