„Sypače a další technika jsou přichystána. Finančních prostředků máme letos na údržbu silnic a chodníků přibližně stejně jako loni, kdy ale byla naštěstí oproti předchozímu roku mírná zima,“ informoval vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan.
Zodpovědnost za zajištění průjezdnosti většiny silnic na Kladensku a Slánsku ve chvíli, kdy napadne sníh, leží na Městském podniku služeb Kladno (MPS).

„Staráme se v tomto směru na základě smlouvy se Správou a údržbou silnic o komunikace propojující jednotlivá města a vesnice, sjízdnost místních komunikací si pak zpravidla zajišťují obce,“ sdělil ředitel MPS Petr Schőnfeld. „Pro samotné Kladno jsou připraveny čtyři sypače, plus dva záložní, a další technika, tedy například multikáry s radlicemi a podobně. Na silnice mimo Kladno může vyjet dvacet sypačů,“ doplnil ředitel s tím, že část údržbových vozidel byla proti loňsku zmodernizována.

Podle údajů z plánu zimní údržby bude například ve městě Kladně zvláštní pozornost věnována ulicím, v nichž jsou umístěny retardéry, vybraným zastávkám městské hromadné dopravy, ale i trasám často využívaným vozíčkáři.

Za chodníky před domy zodpovídají vlastníci nemovitostí. „Přibližně v polovině listopadu do ulic rozvezeme plastové zásobníky s posypovou solí,“ řekl Schőnfeld.

V případě sněhové kalamity nebude však postupováno podle plánu zimní údržby, ale dle rozhodnutí vedoucího štábu, který by v této souvislosti zasedl.
Pro svoz sněhu bylo v Kladně vytipováno několik míst. Jedná se o záchytné parkoviště na výpadovce v Kročehlavské ulici směrem na Prahu, plochu v ulici Fr. Oplta ve Švermově a lokalitu v Americké ulici za konečnou MHD.

Štáb zimní údržby
Sídlo štábu: Kladno-Rozdělov, Smečenská ulice 381
Nepřetržitý dispečink v sídle štábu zimní údržby: telefon 312 269 256