S nabídkou na využití dnes zavřeného bývalého kina Sokol se za kladenskými sokoly chystá vyrazit primátor Dan jiránek. „Rádi bychom si budovu na osm až deset let pronajali a s využitím dotací ji zrekonstruovali. Sloužit by mohla pro různé neziskové organizace zaměřené na sporty, například cvičení rodičů s dětmi, mažoretky a podobně, ale i na volný čas pro rodiče na rodičovské dovolené,“ uvedl k tomu primátor.

Představa vedení města je přebudování interiéru tak, že by v přízemí mohla vzniknout tělocvična, plán dále počítá s přeměnou předsálí a přilehlých místností na prostory pro různé kluby. „Objekt by pak umožnil aktivní život rodičů na mateřské dovolené, kterých v Kladně výrazně přibývá,“ poznamenal Jiránek.

Radnice už se Sokolem předběžně jednala, byť ještě o trochu jiné podobě projektu. Tehdy jsme hovořili o vzniku klubu pro teenagery, ale myslíme si, že by tu pak mohly být problémy s kouřením nebo hlukem. Tento nově nastolený model se nám zdá ideální, neboť by bývalé kino mohly využívat i některé sokolské oddíly, jako například mažoretky, tudíž by se uvolnily tělocvičny v sousední sokolovně pro míčové hry. Sokolu nabízíme, že investici do rekonstrukce nebude muset v žádném případě platit. Předpokládáme, že až náš pronájem skončí, Sokol zde může dále provozovat zmíněné aktivity,“ prohlásil primátor.

Pokud souhlas se záměrem dá výbor kladenského Sokola a zastupitelé města, nebude už nic bránit zadání projektové dokumentace přestavby kina.Cvičit by se zd epoprvé mohlo někdy v příštím roce.