Okresní soud totiž stále nemá k dispozici posledním důkaz, jímž je vyžádaný spis týkající se konkurzního řízení, o něž se v tomto případu jedná. Ten je nyní u Nejvyššího soudu v Brně. „Všechny ostatní důkazy už byly provedeny,“ prohlásil soudce Ladislav Koudelka.

Podle obžaloby poškodil Marko Stehlík v roce 1996 věřitele společnosti Bohemia Art tím, že vlastnictví výrobních zařízení převedl na společnost Merlin, jejímž majitelem byl až do května téhož roku. Merlin si vzala padesátimilionovou půjčku od Poldi, kterou měla splatit prostřednictvím leasingové smlouvy. To se však nestalo. Mezitím byla pohledávka převedena z Poldi na Bohemia Art. Podle státní zástupkyně Tamary Kaiserové tím Marko Stehlík zabránil tomu, aby se peníze dostaly k věřitelům. Na společnosti Bohemia Art a Merlin byl později vyhlášen konkurz. Marko Stehlíkovi hrozí až osm let vězení.
Obžalovaný se u minulých hlavních líčení neúspěšně dožadoval toho, aby z projednávání byla vyloučena veřejnost. Tu však vždy tvoří jen skupinka novinářů. Stehlík například nesouhlasil s tím, aby před nimi byla čtena zpráva o jeho zdravotním stavu.

Nejvyšší soud v Brně letos v dubnu rozhodl, že státní zástupce může opět podat žalobu na někdejšího šéfa kladenských hutí Vladimíra Stehlíka, jeho syna Marka a bývalého ekonomického ředitele Luboše Pejpu. Jeho senát vyhověl stížnosti ministra spravedlnosti pro porušení zákona. Ministr se v ní postavil za žalobce, jimž se nelíbilo, že nižší soudy opakovaně vracely deset let trvající kauzu znovu k došetření. Celá tato záležitost nyní blokuje vydání spisu kladenskému soudu.

Případ je spojený s další občanskoprávní věcí, v níž jsou otec a syn Stehlíkové i Pejpa obviněni ze zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Za to jim hrozí až dvanáct let vězení. Škoda, pro kterou je trojice stíhána, představuje podle policie zhruba dvě stě milionů korun.