Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za falšování řidičáků udělil kladenský soud podmínku

Kladno-Přibližně tři čtvrtě hodiny dnes kladenskému soudci Vlastimilu Matulovi trvalo, než přečetl celý rozsudek v kauze zfalšovaných řidičských průkazů.

3.1.2008
SDÍLEJ:

Okresní soud v Kladně uznal bývalou pracovnici okresního úřadu a slánské radnice Květu Minaříkovou vinnou ze tří trestných činů a uložil jí podmínku a peněžitý trest. Jejího manžela D. Minaříka (vpravo) a majitele autoškoly L. Trnku zprostil obžaloby,Foto: Deník/Robert Božovský

Za poškozování a zneužití záznamu na nosiči informací, přijímání úplatku a neoprávněné nakládání s osobními údaji odsoudil bývalou úřednici Okresního úřadu v Kladně a poté Městského úřadu ve Slaném Květu Minaříkovou k dvouletému trestu podmíněně odloženému na čtyři roky, peněžité pokutě 100 000 korun a pětiletému zákazu pracovat ve státní správě či samosprávě. Další dva obžalované, manžela Květy Minaříkové Daniela a majitele autoškoly Ladislava Trnku, zprostil soud obžaloby. Rozsudek však není pravomocný, neboť Květa Minaříková se proti němu ještě v soudní síni odvolala. Případné odvolání zváží i státní zástupkyně Tamara Kaiserová.

Podle obžaloby dvaatřicetiletá Minaříková umožnila v letech 2002 až 2004 za úplatu zájemcům vydání nebo rozšíření řidičského oprávnění, aniž by museli absolvovat výuku a výcvik v autoškole spojené se zkouškou odborné způsobilosti. Umožnila jí to znalost přístupových hesel jiných úřednic do registru kladenského magistrátu. „První signály o její trestné činnosti se začaly objevovat ze středočeské policie, která v souvislosti s vyšetřováním jiného případu zadržela zfalšovaný řidičský průkaz vydaný obžalovanou,“ uvedla státní zástupkyně, jež požadovala uznat Květu Minaříkovou vinnou i z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Senát ale rozhodl, že obžalovaná veřejným činitelem nebyla.

„Senát dospěl k prokázání jedenadvaceti skutků týkajících se pozměňování údajů v řidičských průkazech. V dalších případech Květu Minaříkovou zprostil obžaloby, neboť této trestné činnosti se mohl dopouštět kdokoli, případně se o trestnou činnost nejednalo,“ uvedl při zdůvodnění rozsudku soudce Vlastimil Matula.

Na výši uloženého trestu měla vliv i skutečnost, že obžalovaná nebyla v minulosti nikdy trestána. Květa Minaříková, která se k rozsudku odmítla přítomným novinářům vyjádřit, přesto jakoukoliv vinu popírá a ačkoli pro ni státní zástupkyně požadovala trest nepodmíněný, ještě v jednací síni se odvolala. Celou záležitostí se tak nyní bude zabývat krajský soud.

Na počátku kauzy bylo celkem deset obžalovaných. Sedm z nich soudce jako spolupachatele či pomocníky Květy Minaříkové odsoudil trestním příkazem k peněžitým trestům. Kromě Minaříkové tak před senátem stanuli pouze její manžel Daniel a majitel autoškoly Ladislav Trnka. Těmto mužům nebyla vina soudem prokázána a byli proto včera zproštěni obžaloby.

„Obžalovaná mohla být podle mého názoru uznána vinnou z více skutků,“ sdělila při odchodu z jednací síně státní zástupkyně Tamara Kaiserová.

3.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení