Okresní soud v Kladně zítra po více než deseti letech vynese verdikt v případu Marko Stehlíka, který je obžalován za poškozování věřitele.
Státní zástupkyně Klára Loudová pro syna bývalého majitele hutí Poldi u středečního hlavního líčení navrhla tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na pět let a zákaz činnosti jednatele na tři roky. Stehlíkův obhájce však požaduje zproštění obžaloby v plném rozsahu. Komu dá soud za pravdu, se ukáže až dnes, protože rozsudek byl kvůli rozsahu spisu odložen.

Desetileté trestní stíhání obžalovaný považuje za neúměrně dlouhé a podle jeho vyjádření státní zastupitelství měří různým metrem. „V podstatě vůbec nevím, za co jsem souzen. Domnívám se, že za vším je pouze snaha zkriminalizovat naši rodinu, aby se zakryly machinace tehdejší vlády,“ uvedl obžalovaný Marko Stehlík.

Podle obžaloby poškodil v roce 1996 věřitele společnosti Bohemia Art tím, že vlastnictví výrobních zařízení převedl na společnost Merlin, jejímž majitelem byl až do května téhož roku. Merlin si vzala padesátimilionovou půjčku od Poldi, kterou měla splatit prostřednictvím leasingové smlouvy. To se však nestalo.

Mezitím byla pohledávka převedena z Poldi Bohemia Art. Podle státní zástupkyně Tamary Kaiserové tím Marko Stehlík zabránil tomu, aby se peníze dostaly k věřitelům. Na společnosti Bohemia Art a Merlin byl později vyhlášen konkurz.