Bez problémů jako drtivá většina ostatních soutěžících odpověděl správně na první otázku, a to, že úvodní utkání celého mistrovství začíná ve švýcarské Basileji. Naopak druhá otázka byla mnohem větším oříškem. Týkala se totiž přesného počtu platících diváků, kteří navštívili dvacáté osmé kolo české nejvyšší fotbalové soutěže. ,,Na internetu jsem si pečlivě procházel návštěvnosti klubů na zápasech doma i venku a z toho jsem se snažil určit pravděpodobnost, kolik diváků by mohlo osmadvacáté kolo nejvyšší české soutěže navštívit. Pak už to je jenom náhoda, jestli se trefíte nebo nikoliv. Práce na konečném tipu mi trvala si tak dvě hodiny,“ uvedl šťastný výherce.

Nutno podotknout, že konečné tipované číslo bylo skoro tak přesné jako proslulé švýcarské hodinky! Platících diváků nakonec bylo 39 324 a Jiří Placata napsal počet pouze o osm lidí vyšší, což na výhru v soutěži bez problémů stačilo.

Vítěz tak pomalu může balit kufry na cestu. ,,S dopravou do Švýcarska je to celkem obtížné. Na první zápas pojedu autem se svým synem a na druhé a třetí utkání se ještě snažím sehnat autobus. Nepředpokládal jsem, že vyhraji, a tak již mám dovolenou na léto naplánovanou, proto budu pendlovat mezi Švýcarskem a Českou republikou,“ prozradil své plány Placata.

Fanoušek fotbalu, motorismu a turistiky není předplatitelem Deníku, ale čte ho pravidelně. ,,Kladenský deník kupuji u novinových stánků a velice často navštěvuji knihovnu, kde také noviny pročítám,“ vysvětlil výherce. Nám nezbývá nic jiného, než vítězi z Knovíze ještě jednou gratulovat a popřát mnoho dalších úspěchů a především příjemných zážitků v dějišti evropského šampionátu.