Druhý ročník soutěže pro žáky praktických a speciálních škol z Kladenska Hry bez hranic se uskutečnil ve středudopoledne v Klubu Spirála Labyrintu.
Letos se přihlásilo celkem pět škol. V disciplínách soutěžily děti ze základní a praktické školy v Kladně, soukromé školy Slunce ve Stochově, speciální školy Korálek v Kladně, speciálních tříd Základní školy ve Stochově a praktické školy v Ledcích.


„Věnuji se dopravní výchově dětí a v rámci této činnosti navštěvuji i speciální a praktické školy. Před dvěma lety jsme při rozhovoru s vedením kladenského Korálku došli na téma, že soutěží pro školáky se koná hodně, ale velmi málo pro ty se speciálními potřebami, proto jsme se rozhodli uspořádat tyto hry,“ uvedla organizátorka akce Eva Bezoušková.


Soutěžilo se v pěti oblastech a děti se přihlašovaly přímo ke konkrétním úkolům. „Uspořádali jsme sportovní čtyřboj, kde zápolily ve shazování kuželek, v hodu na basketbalový koš, prolézání obručí na čas a v kategorii sedy lehy. Této disciplíny se zúčastnili žáci všech věkových kategorií,“ popsala organizátorka.


Dalšími úkoly byla příprava studené kuchyně, již absolvovaly starší dívky. Ve vytvoření modelu letadla soutěžili starší chlapci a hudebně-dramatická byla určena všem věkovým kategoriím. Poslední disciplína pro mladší žáky byla malování obrázků a stavění z lega.


„Vzhledem k tomu, jakým školám byla soutěž určena, jednalo se na rozdíl od jiných vědomostních především o praktické činnosti,“ řekla Bezoušková.
Ještě před vyhodnocením soutěže se všichni pobavili při závěrečné diskotéce.

Zúčastnění v závěru obdrželi i ceny, které byly uzpůsobeny jejich věku a také činnosti v níž soutěžili. „Na soutěž žádné dotace nemáme, takže dárky jsme mohli zakoupit jen díky sponzorským darům,“ sdělila Eva Bezoušková a dodala, že organizátoři by soutěž chtěli uspořádat i v dalším roce.