Speed Marathon je preventivní akce zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. Proběhnout by měl letos v dubnu.

Policisté vytipují rizikové lokality na základě dopravně bezpečnostních analýz, do výběru úseků, kde se bude měřit, se ale může zapojit i veřejnost.

Podle policistky Markéty Johnové mohou lidé své tipy zaznamenat na webu bezpecnecesty.cz až do konce března.

Dopravní situace v centru Kladna okolo poledne ve středu 13. března.
Semafor jako strašák! Jízda na oranžovou může přijít řidiče velmi draho

Vkládání tipů do mapy je snadné. Pokud už v místě, které jste vybrali, tip je, nepřidávejte další, ale hlasujte pro ten stávající.

V mapě jsou zatím na Kladensku zanesena především místa v různých částech Kladna, ale také v Doksech, u Stehelčevsi nebo u Třebichovic.

Zdroj: Youtube

„Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na silnicích, zároveň upozornit na rizika, která s sebou nedodržování rychlosti přináší a jejichž následkem jsou každoročně desítky zmařených lidských životů,“ poznamenala Johnová k policejní akci Speed Marathon, která je součástí celoevropské kampaně Roadpol.

V celém Česku bylo vloni do akce nasazeno přes 701 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali 5226 vozidel. Policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2774 dopravních přestupků, z čehož 2146 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů. Z toho 1996 případů s pokutami v hodnotě 1,4 milionu korun projednali na místě.

Městská policie Kladno.
Strážníci budou měřit také v druhé půlce března. Kde si mají řidiči dávat pozor?

Vedle případů překročení povolené rychlosti policisté odhalili 14 řidičů pod vlivem alkoholu a 13 řidičů pod vlivem drog.

92 přestupků se týkalo držení telefonu za jízdy, v 81 případech nebyl řidič nebo spolujezdec připoután. V 5 vozech nebylo dítě připoutáno do autosedačky.

Mohlo by vás zajímat: Nákupní park ve Slaném přivítal stovky lidí balónky i kávou

Zdroj: Oto Pilz