Knihu autorka napsala a vlastnoručně ilustrovala pro Lukáška, syna své přítelkyně. Lukášek byl malý, zvědavý kluk a moc ho zajímalo kde je Slunce, když je u nás tma. Otázka malého chlapce byla prvotním impulzem Aleny Kottové k napsání krásných pohádek s malebnými ilustracemi. Kniha vyšla již v roce 2020, ale vzhledem ke covidovým opatřením se křest mohl uskutečnit až nyní.

Od první myšlenky sice už uplynulo mnoho vody a Lukášek je dnes dospělým mužem, přesto pohádky neztrácejí ani v těchto dnech svoje kouzlo a jsou příjemnou četbou pro současné děti i jejich rodiče.

Součástí křtu bylo vystoupení hudební skupiny Starej pán. Akce se zúčastnili, kromě dalších hostů, členové Československé obce legionářské Kladno. Na křtinách nechyběli ani spisovatelčini blízcí příbuzní a přátelé.

"Je to již druhá kniha, která Aleně vyšla. První byla sbírka poezie Cestou. Přejeme jí proto hodně dalších tvůrčích úspěchů a Australským pohádkám mnoho malých i velkých čtenářů," popřála autorce i knize předsedkyně ČsOL Kladno Eva Armeanová.