O změně vedení společnosti Tepo, která poskytuje služby v oblasti tepla včetně teplé vody, rozhodli s odkazem na koaliční dohodu kladenští radní. Primátor města Dan Jiránek (ODS) věří, že nový jednatel povede společnost správným směrem. „Energie a směřování Tepa mají velký vliv na peněženky většiny domácností v panelových domech na kladenských sídlištích, ale také na školy a školky. Věřím, že nový jednatel bude, stejně jako Oldřich Černý, městskou společnost směřovat ku prospěchu obyvatel Kladna tak, jak usilujeme od vzniku koalice,“ řekl primátor města.

Robert Pešta chce v Tepu chci překročit hranici prosté distribuce tepla a horké vody. „Chci se podívat na městskou energetiku v Kladně v širším rámci,“ nechal se slyšet nový jednatel.

Koncem minulého roku odvolali radní z funkce jednatele Tepa Miroslava Vacka a místo něj nastoupil Oldřich Černý. Ten měl prověřit stav společnosti a v souladu s nařízeným forenzním auditem rozhodnout o dalších krocích. „Na základě závěrečné zprávy auditorů a právního stanoviska bylo minulý týden na Státním zastupitelství podáno trestní oznámení. Nyní bude na orgánech činných v trestním řízení, aby potvrdily nebo vyvrátily velmi vážná podezření na trestnou činnost,“ řekla Štěpánka Filipová, mluvčí radnice.