Podle primátora Milana Volfa nechalo město prověřit peněžní transakce za zhruba sto milionů korun. Společnost Hokej Kladno měla údajně obchodovat sama se sebou, což dotační podmínky neumožňují.

„Zpětně bych již konkrétní problémy nechtěl rozebírat. Byly to dva roky tvrdé práce, ale nyní můžeme říci, že je kladenský hokej čistý," řekl primátor Milan Volf. Ten také zmínil, že se rozhodně nejednalo o drobné záležitosti. Navíc město Kladno na základě smlouvy vlastníků zodpovídalo za účetnictví. „Už jsem kvůli hokeji, kdy ale bylo vše v pořádku, skončil na nějakou dobu ve vazbě. Toto nebyla hra, vše leželo fyzicky na stole a muselo se to udělat. Byť kolem kontroly byly emoce," řekl Volf.

Jak jsme už v Deníku informovali, město Kladno se rozhodlo odprodat svůj třicetiprocentní podíl vlastníkovi klubu za 60 tisíc korun, který získalo při zakládání společnosti Hokej Kladno.

„Jaromír Jágr tehdy zaplatil 140 tisíc, město zmíněnou částku. Město podporuje desítky sportů, ovšem v žádném klubu není spoluvlastníkem, nemá majoritu," vysvětlil důvod prodej primátor Kladna.