Zatímco jedni jsou spokojení, protože jim lavičky vadily, druhým se jejich odstranění nelíbí a volají po navrácení alespoň jedné z nich.

Má tenhle střet zájmů řešení? Některým obyvatelům se nelíbil údajný hluk, za který prý mohli lidé zdržující se na zmíněných lavičkách, a tak byla sepsána petice. Na základě té nechalo město odstranit dvě lavičky před čtvrtým věžovým domem, jednu pak před restaurací Hutník.

„Lavičky u parkoviště před domem 2958 ve Vítězné ulici byly odstraněny na žádost místních obyvatel, kteří zaslali městu petici. V ní žádali odstranění z důvodu shromažďování osob, které ostatní obyvatele rušily a znečišťovaly okolí. Vždy se snažíme najít jiné řešení, než striktní odstranění laviček. Pokud ale nelze očekávat ohleduplnost a toleranci od posedávajících osob, nelze nic jiného, než místním obyvatelům vyhovět a lavičky odstranit,“ vysvětlila mluvčí kladenského magistrátu Lenka Růžková.

Ovšem ani tím se celý problém nevyřešil. Našlo se mnoho lidí, kterým místo pro odpočinek před jejich domem teď chybí.

„Když jsem jednoho dne vyšel před dům, byl jsem rozčarován. Přijela firma, jejíž zaměstnanci lavičky uřízli. Teď se nemáme ani kde posadit, alespoň jednu nám tu mohli nechat,“ říká rozčilený obyvatel domu Jan Uváček.

„Starých a nemocných tu bydlí spousta. Myslím si, že by se jim mělo pomáhat, ale tímhle jim spíš škodí. Chápal bych ještě odstranění sezení před restaurací Hutník, protože tam často hluk byl, ale na zbylých dvou nikdo žádné problémy nedělal,“ dodal Jan Uváček, který není jediným, komu razantní řešení problému vadí.

Stejného názoru je drtivá většina Kladenským deníkem dotázaných lidí, kteří se s definitivním rozhodnutím radnice nechtějí smířit. Rozzlobení obyvatelé volají po navrácení alespoň jedné z trojice laviček. K dosažení takového kompromisu by podle nich mohla pomoci další údajně chystaná petice.