Bouřlivou atmosféru lze asi očekávat naúterním zasedání kladenského zastupitelstva. Radniční koalice ODS a ČSSD zde pravděpodobně schválí návrh přijetí úvěru 250 milionů korun od ČSOB. Opoziční Volba pro Kladno (VPK) je ostře proti.

Dosud se zásadní rozepře mezi koalicí a opozicí týkaly zejména financování sportu, potažmo kladenského hokeje. Poté, co klub opustili jeho výkonný ředitel a bývalý kladenský primátor Milan Volf a prezident Jaromír Jágr starší (oba VPK), se na sportovním poli situace uklidnila. Radnice uzavřela smlouvu s Jaromírem Jágrem mladším a získala třicetiprocentní majetkový podíl v klubu. Spor se nyní přelil do oblasti bankovních úvěrů. Koalice i opozice se navzájem obviňují z toho, kdo si bere nebo vzal horší.

VPK v článku publikovaném v zářijovém čísle měsíčníku Kamelot přijetí úvěru rozhodně odmítla, mimo jiné s tím, že další zadlužování města je od současného vedení nezodpovědné.

Primátor Dan Jiránek (ODS) naopak nový úvěr, určený například na výměnu oken v rozdělovských věžácích, považuje pro město za výhodný kvůli nízkému úroku. Nevýhodné půjčky prý podle jeho slov podepisoval právě bývalý primátor Volf. Střílí tím ale i do vlastních řad, neboť v té době ve vedení města sám působil. „Možná jsem tehdy v radě pro nevýhodné úvěry hlasoval. Ale teď, když dělám primátora, vím, že je lze sjednat za mnohem výhodnějších podmínek,“ řekl Deníku Jiránek.