Start zimní varianty cyklistického orientačního závodu dvojic Přežít Kladno má odstartovat za tři týdny. Na oblíbenou akci se přihlásilo už více než dvacet dvojic. Ovšem na natěšené účastníky čekalo nyní nemilé překvapení. Informace o zrušení závodu. Nakonec se ale přece jen závodit bude.

Na webových i facebookových stránkách akce se objevila strohá věta: „Vzhledem ke změně struktury společnosti Sportovní areály města Kladna byla akce Přežít Kladno zrušena." Právě Sportovní areály města Kladna (SAMK) závod pořádaly v uplynulých sedmi ročnících.

Co vedlo nové vedení městské společnosti k takovému kroku? Jednatel SAMK Marcel Kučera, který v prosinci ve vedení společnosti vystřídal Lukáše Kubicu, k tomu Kladenskému deníku řekl: „Vzhledem k nové strategii společnosti tyto akce dělat nebudeme. Osobně nemám nic proti takovým závodům, ale nevidím důvod, proč by sportovní areály měly pořádat akci, která se neděje v jejich sportovištích."

„Budeme se zaměřovat na akce pro mládež a aktivity, které představují právě naše sportoviště," dodal Kučera.
O dalších zavedených soutěžích, jakými jsou například ojedinělý 24hodinový in-line maraton či Běh naděje, bude vedení SAMK teprve jednat.

„Určitě nechceme všechno rušit. Podrobně si každou akci rozebereme a na základě vyhodnocení se rozhodneme, zda ji budeme pořádat," uzavřel Marcel Kučera.

Survivaloví nadšenci ovšem nemusí zoufat! Závod Přežít Kladno se uskuteční. Jeho pořadatelství se rychle ujala Lezecká stěna Kladno. Akce se bude konat v původně plánovaný den, čili v sobotu 21. února.

Závod bude zachován v původním konceptu s názvem Přežijeme! Survival race. Jediný rozdíl je v tom, že start nebude v areálu letního koupaliště u Sletiště, ale v Lezecké stěně Kladno.
„Chceme akci zachránit pro její účastníky, neděláme to pro zisk ani reklamu. Jedná se o v regionu ojedinělé závody a nechceme, aby jejich tradice zanikla," uvedla Jana Orzan z Lezecké stěny Kladno.
Lezecká stěna je navíc od počátku závodů jejich pravidelným partnerem. Dokonce jedna lezecká trasa stěny má název Přežít Kladno.
„Koncept zůstane zachován. Zájemci najdou všechny informace na facebookových a internetových stránkách Lezecké stěny Kladno. Budeme se snažit je aktualizovat, aby zájemci měli co nejvíce novinek. Také chceme všem, kteří už byli do Přežít Kladno přihlášeni, poslat informační mail," doplnila Jana Orzan.

Vzhledem k tomu, že noví pořadatelé převzali celý koncept závodů, budou se moci účastníci těšit také na zářijovou variantu akce. „Chceme, aby závody pokračovaly tak, jak je lidé mají rádi," uzavřela Jana Orzan.

Závod je určen pro cyklistické dvojice, které jsou rozděleny do několika kategorií na mužské, ženské a smíšené páry.
Po Kladně a okolí se pohybují podle mapy a plní netradiční a mnohdy i vtipné úkoly. Dále musí nalézt šifry a až po jejich vyluštění zjistí, kde je cíl.