Opoziční poslanci jsou od začátku proti zamýšlené nákladné výstavbě haly, přičemž je při hlasování podpořili tentokrát i dva koaliční zastupitelé z ANO. Koalice, jež svůj záměr o jeden hlas neprosadila, vnímá neúspěch jako hození slánských sportovců přes palubu.

Tak hodnotí situaci Ladislav Peška (KSČM), radní a lídr kandidátky Naše město. Ta měla halu ve volebním programu, přičemž Peška se sportoviště snaží prosadit už druhé období.

Přestože by za normálních okolností lidé z opozice halu možná podpořili, jako například Martin Hrabánek (ODS), jenž se dlouhodobě angažuje v oblasti sportu, odmítá společně s kolegy nákladnou mnohamilionovou investici do haly, jejíž parametry dodnes nikdo detailně nezná.

Navíc v době, kdy nové vedení Slaného tvrdí, že město převzali zadlužené a je potřeba nastolit radikální úsporná opatření.

Opozice halu nechce

Pádné argumenty proti žádosti o dotaci na halu a potažmo její výstavbě přednesla dále například zastupitelka Renata Ranková (nezávislá za ODS). Je přesvědčena o tom, že město nemá peníze na to, aby se staralo o další budovu, když ani existující budovy nejsou v nejlepším stavu.

Její slova podpořil i Libor Pospíšil (Volba pro město). „Řeč je o 15 milionech, které bychom chtěli výhledově investovat do haly. Ne, že bych se bránil zvýšení komfortu pro sportovní vyžití, ale myslím si, že bavit se v současné době o výstavbě nového objektu je minimálně nevhodné, když peníze potřebujeme jinde na havarijní stavy a lidé v místních částech Slaného chodí v jedenadvacátém století v blátě," argumentuje Pospíšil.

Koalice cítí zklamání

Většina koaličních zastupitelů je ale jiného názoru. V čele se starostou Pavlem Zálomem jsou přesvědčeni o tom, že město si nepodáním žádosti o dotaci výrazně uškodilo.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se bude zastupitelstvo zabývat schvalováním žádosti o dotaci a už vůbec ne to, že pomoc zvenčí odmítneme. Bohužel, od příštího roku nebude mít zejména řada futsalových oddílů kde ve městě hrát. Florbalisté tuto situaci již znají několik let," uzavřel radní Ladislav Peška (KSČM).