Čtyřměsíční zpoždění zavinilo odvolání firmy, která neuspěla v řádném výběrovém řízení. Věc musel prošetřit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
„Tato firma se z nějakého důvodu cítila být poškozena, přitom my jsme výběrové řízení nechali vyhlásit speciální agenturou, která se na takové věci

zaměřuje. Šetření se dost vleklo. Nakonec stěžující si dodavatel stejně o stavbu neměl z kapacitních důvodů zájem a odstoupil,“ popisoval složitý případ tajemník Unhoště Marcel Černý.

Po dlouhých byrokratických tahanicích dosáhlo město skončení předběžného opatření a nyní čeká pouze na nabytí právní moci rozhodnutí.
Plánovaná sportovní hala bude mít kolem 350 metrů čtverečních včetně baru s občerstvením a dětského hřiště. V patře budovy bude divákům fotbalových utkání k dispozici terasa s výhledem na celé hřiště.

„Unhošť ještě nikdy podobně velkou akci nedělala, tedy to pro nás bude dobrá zkušenost. Jsme si vědomi, že při stavbě bude docházet k narušování veřejného klidu a režimu města,“ řekl starosta města Ivan Záboj.

Dokončení stavby je naplánované na duben příštího roku. Z celkové částky projektu bylo 95 procent hrazeno z krajem poskytnutých dotací Regionálního operačního programu.