Po dokončení zateplení bude hala kompletně izolována, což pomůže nejen v zimě snížením nákladů na vytápění, ale i v létě, kdy izolace zabrání přehřívání. „Není od věci zmínit fakt, že s jakýmkoliv zvedáním stropu se zde nepočítá. Není to totiž ani požadavek volejbalového klubu, který v hale působí. Volejbalisté totiž hrát evropskou ligu, pro niž je vyšší strop nutný, neplánují,“ uvedl první náměstek kladenského primátora.

Se zateplením haly vzdáleně souvisí i chystaná dostavba nedaleké haly Bios u zimního stadionu. Práce by zde měly začít ještě letos v srpnu. „Hala, která v dnešní podobě představuje jen obvodové stěny, bude sloužit míčovým hrám. Měly by tu vzniknout menší tělocvičny pro bojové sporty či aerobik. Investice do rekonstrukce se bude pohybovat kolem 56 milionů korun, přičemž město využije dotací z Regionálního operačního programu,“ informoval Bernášek.

Oproti původním plánům bude Bioska zvětšena, aby vnitřní hřiště vyhovovalo svými rozměry a výškou stropu odpovídala normám pro sporty na vrcholové úrovni.

Další novinkou, co se týče sportovišť na Sletišti a v okolí, je chystané nové hřiště pro plážový volejbal v areálu letního koupaliště. Zároveň zde vznikne také multifunkční zábavné hřiště. Návštěvníci areálu se mohou těšit na nové možnosti vyžití. Náklady budou ve výši asi deseti milionů korun,“ uvedl náměstek.