„Při opravách stanic myslíme především na cestující. Naším cílem je, aby se na nádražích cítili příjemně, měli k dispozici důstojné zázemí při čekání na vlak a dostali se do něj co nejpohodlněji. Děláme vše pro to, aby cestování na železnici odpovídalo požadavkům moderní přepravy 21. století. V minulém roce jsme takto pro cestující opravili budovu ve Slaném,“ říká Vladimír Filip, ředitel pražského oblastního ředitelství Správy železnic.

Ve Slaném pokračoval podnik v úpravách i letos na jaře. Na několika místech ve městě byly výměna železničních koleje a opraveny přejezdy. Práce jsou součástí oprav na trati Slaný – Kralupy – Podlešín – Středokluky za sto milionů korun. Zbourána a nově postavena byla i zastávka ve Slaném na Pražském předměstí.

„Opravena bude i výpravní budova ve Zvoleněvsi. Ve stejné stanici opravíme i zabezpečovací zařízení, které bude odpovídat současným požadavkům,“ dodal mluvčí Správy železnic, Marek Illiaš.

Další nádražní budova, na jejíž opravu právě probíhá veřejná soutěž, leží v Otvovicích. I tato budova dostane novou střechu a fasádu, okna a dveře. „Na cestující zde po opravě budou čekat nové veřejné toalety a zmodernizovaná čekárna s novým nábytkem. I v tomto případě je součástí zakázky úprava okolí budovy včetně přístupových cest a zpevněných ploch,“ uzavřel Marek Iliaš.