Jeden z objektů buldozery srovnaly se zemí. Přestože měli majitelé už před lety jasný podnikatelský záměr a budovy měly být přestavěny na vysokou školu, podpora ze strany státu nakonec nepřišla a ze záměru vlastníci ustoupili. Z chátrající stavby, kde mívali vojáci za dob socialismu i vlastní kino, se tak stalo v poslední době pouze semeniště nepořádku a lákalo do svých útrob narkomany a další nepřizpůsobivé osoby, které zde způsobily dokonce požár.

Také čtěte: Autobusové zastávky v Kladně: jejich stav se zlepšuje

Vzhledem ke zchátralosti objektů a také zvyšujícímu se nebezpečí úrazu nepovolaných osob vstupujících svévolně dovnitř, se firma rozhodla jednu z budov zbourat. O tom, co na místě původní stavby na pozemku o rozloze 3000 metrů čtverečných vznikne, zatím jednatel společnosti Ladislav Leksa více nehovoří. O možném využití parcely bude firma teprve jednat. Vše bude v souladu s územním plánem.

Patrně zde vznikne nové bydlení. Společnost vlastnila i další někdejší vojenskou budovu, kterou odprodala podnikateli Martinu Kasrlíkovi. Ten se rozhodl využít původní objekt a přestavuje ho na moderní bydlení. Jak řekl včera Kladenskému deníku řekl, hotovo bude do konce letošního roku.

Nepřehlédněte: Likvidace bioodpadu je zdarma, městům se to vyplatí

Zájem o bydlení je podle Martina Kaisrlíka velký a byty už vesměs zadané. V domě vznikne čtyřiatřicet bytových jednotek od garsonek až po čtyřpokojové. Chybět nebudou ani vyhledávané sluneční terasy. V okolí bytového domu vybudují parkoviště a zázemí jako lavičky či pískoviště. V areálu kasáren už jeden objekt přestavěný na byty roky stojí. Někdejší vojenské prostory využívá dále například dětský domov.