Pokud nás dnes nepodpoříte, prvoligový fotbal v Kladně končí. S takovými slovy vystoupil před zastupiteli předseda představenstva fotbalového klubu SK Kladno Josef Drahota.

Lokální politici následně dlouhou dobu řešili plánovaný převod fotbalového stadionu do majetku města. Představitelé fotbalového klubu však měli ještě jednu podmínku. Chtěli totiž půjčku ve výši 11 milionů korun. Problémem je totiž zástavní právo na pozemcích ve výši 3,5 milionu korun.

Tento dluh chce fotbalový klub splatit v druhé polovině letošního roku. ,,Pokud na splacení využijeme prostředky, které jsou určeny na provoz klubu, tak vznikne vážný finanční a ekonomický problém. My můžeme klub zadlužit jen do určité výše, která reprezentuje jeho jmění,“ uvedl Josef Drahota.

Plánované převedení stadionu do majetku města se zkomplikovalo nejen kvůli zástavnímu právu. Město musí splnit podmínky ministerstva financí, aby se celá akce vůbec mohla uskutečnit. Pokud by totiž zastupitelé schválili bezúplatný převod a zároveň dotovali kladenský fotbal, mohli by mít problémy s porušováním zákona. Koncepční materiál, který bude podkladem pro ministerstvo, ale nakonec politici schválili. Pro převod stadionu zvedlo ruku 29 zastupitelů.

Jedenáct milionů korun nakonec do fotbalového klubu také poputuje. Peníze by měly sloužit k překonání nejhoršího období. ,,Město ale na oplátku chce, aby členové výboru SK Kladno za půjčku ručili vlastním majetkem, aby bylo jisté, že město získá peníze zpátky,“ vysvětlil primátor Dan Jiránek. Díky půjčce by mělo být hospodaření fotbalového klubu podle slov předsedy představenstva v červnu příštího roku takzvaně ,,na nule“.