Vzpomínkovou akci pořádala stejně jako v předchozích letech na Hájích v aleji Ivo Rubíka Společnost patriotů Slaného. I tentokrát se zde v neděli odpoledne sešli ti, kteří si váží odkazu bývalého starosty a uvědomují si, jak velký kus práce za sebou tato výrazná osobnost zanechala.

Moderování pietního setkání se ujal předseda Společnosti patriotů Slaného Martin Doupovec. Vzpomínku na Iva pronesl i jeho stranický kolega a poslanec Parlamentu ČR Vojtěch Munzar. Poprvé se setkání nemohl zúčastnit Albrecht Heimberg z partnerského německého města Pegnitz, za kterého jeho procítěný osobní projev přečetl slánský zastupitel a patriot Martin Jirák. Stejně jako v předchozích letech se o důstojný hudební doprovod postaral pěvecký sbor Consortium Camerale Slanense pod vedením Aleny Šandové.

Uctít památku bývalého starosty a pozdravit jeho manželku Miroslavu Rubíkovou, stejně jako jeho potomky, Pavla a Elišku, přišel též současný starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS) a současní i bývalí představitelé města a další přátelé a Slaňáci. Na závěr piety nechyběla modlitba, kterou pronesl slánský duchovní Jan Poříz.

Za svůj přínos občanské společnosti byl Ivo Rubík letos oceněn in memoriam v říjnu ve slánském divadle u příležitosti 100. výročí založení Československa. V loňském roce byl Ivo Rubík oceněn in memoriam Pamětní plaketou Ministerstva obrany ČR a pamětním listem Středočeského kraje za příkladnou péči o válečné hroby.