„Když vidím, co vše kandidatura obnáší, včetně potřeby disponovat vysokým finančním obnosem, který jde do milionů korun, střízlivě jsem zvážil své možnosti a rozhodl jsem se odstoupit," vysvětlil Luděk Kvapil.

Svým hlasem by chtěl nyní podpořit Janu Bobošíkovo, která se se svou stranou Suverenita – Blok Jany Bobošíkové, také uchází o funkci prezidenta. Zároveň se jméno starosty Kmetiněvsi objevilo na šestém místě kandidátky této strany do krajských voleb.

„Požádám voliče, kteří by mi dali hlas, aby volili právě Janu Bobošíkovou," dodal starosta. Dalším důvodem je podle jeho slov nedůstojnost samotné prezidentské volby. „Vypadá to jako kdyby poslanecká sněmovna vypsala soutěž Česko hledá prezidenta. Natolik je to pro mě nedůstojné," komentoval Kvapil, Tvrdí, že svou kandidaturou chtěl upozornit na fakt, že o post hlavy státu se může ucházet kdokoliv.

„Kromě věku nejsou daná žádná jiná kritéria. Věřím, že pro příští volbu prezidenta bude změněný zákon. Nyní je nedokonalý," uzavřel starosta Kvapil