VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Za starostování Malíkové vybudovali infrastrukturu

Slatina - V drtivé mužské konkurenci mezi starosty obcí Kladenska přihlášených do soutěže o titul Starosta roku je Jaroslava Malíková ze Slatiny jedinou ženou. Tato jedenašedesátiletá, skromná a milá dáma si však v oblasti zásluh pro obci se svými mužskými kolegy nezadá. Možná i naopak. Za dobu jejího působení se Slatina, obrazně řečeno, posunula ze středověku do moderní doby.

13.10.2009
SDÍLEJ:

Jaroslava Malíková je starostkou ve Slatině od konce roku 1998. V zastupitelstvu obce zasedá o tři roky déle.Foto: Deník/Zuzana Vlková

Jaroslava Malíková dělá ve své malé domovské obci, kde žije 421 obyvatel, neuvolněnou starostku od konce roku 1998. „Za manželem jsem se sem přestěhovala před čtyřiceti lety z Blevic, kde jsem do té doby žila s rodiči. V zastupitelstvu jsem začala pracovat v roce 1995,“ uvedla starostka.
Podle jejích slov ji do angažování v komunální politice přemluvil jeden ze spoluobčanů, prý aby se hnuly ledy.

„Byla jsem přesvědčena, že pro obec i samotné obyvatele se tu dá dělat mnohem víc. V obci nebylo nic. Plynofikace, kanalizace a vůbec celá infrastruktura chyběla. Chtěla jsem, aby zdejší lidé měli tyto služby dostupné, stejně jako tomu bylo a je v jiných obcích,“ zdůraznila Malíková.
Prvním velkým projektem, do něhož se obec pod jejím vedením pustila, tak byla plynofikace v roce 2004.

„Kromě toho jsme udělali regulaci potoka a upravili příjezdovou cestu na hřiště. Koryto toku bylo zpevněno žulovými deskami a komunikace ke hřišti vyasfaltovaná. Také jsme upravili dvě dětská hřiště, jež jsou osazena dřevěnými prolézačkami podle nařízení Evropské unie,“ sdělila starostka.

V investicích Slatina pokračovala rekonstrukcí nízkého napětí, veřejného osvětlení a opravou rozhlasu. „Teď spolu s dalšími dvěma obcemi, Olovnicí a Neuměřicemi, budujeme kanalizaci a vodovodní řad,“ doplnila Malíková.

Sama tvrdí, že v příštím roce už by nechtěla dále starostovat. „Přenechám to mladším. Chtěla jsem skončit už před třemi lety, ale vzhledem k tomu, že v té době byl rozdělán velký projekt výstavby kanalizace a vodovodu, nechtěla jsem odejít od započaté práce,“ okomentovala.

Podle svých slov si už zodpovědnosti užila dost a navíc moudře dodala, že odejít se má včas. „Zastávat tuto funkci je dost náročné, obzvláště, když se dělají velké investice.“

I přes její záměr v roce 2010 ve funkci skončit ale nastínila, jaké plány Slatina do budoucna má. „V příštím roce bychom chtěli udělat rekonstrukci místních komunikací a klubovny na hřišti, kde by měl vzniknout byt pro správce a bufet,“ řekla Malíková.

Kromě toho prý obec shání peníze na cyklostezky, vybudování menšího domu pro seniory nebo by ráda zřídila vlastní tělocvičnu.
Sama starostka přitom za největší počin pro obec považuje zmíněné vybudování plynofikace, kanalizace a vodovodu.

Autor: Zuzana Vlková

13.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Setkání s politiky voliče ve Všetatech ovlivnilo

Všetaty /FOTOGALERIE/ – Když do malé obce na Rakovnicku začátkem října dorazila desítka lídrů středočeských kandidátek politických stran, místní si mysleli, že jde o nějaký žert. Jenže Deník bus, který politiky vezl z Prahy, skutečně svou cestu končil ve Všetatech. Ovlivnilo setkání s vrcholnými politiky naší země rozhodnutí tamních obyvatel při volbách?

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Kladensko - Volejbalisté Kladna mají cenný skalp. Porazili Karlovarsko 3:1a v extraligové tabulce jsou na třetím místě.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Nabídka fotbalových zápasů v okrese Kladno. 

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení