„V době této dopravní nehody se akorát vracel z Prahy policista pprap. Michal Kasl, služebně zařazený na OHS Kladno, který byl ve svém služebním volnu. Okamžitě u dopravní nehody zastavil, oblékl si reflexní vestu a zjišťoval situaci,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová, podle jejíž slov policista následně přiběhl k vozidlu BMW, které začalo hořet, a tak se vnitřní prostor vozidla začal zaplňovat dýmem.

Tam spatřil zaklíněnou ženu na místě spolujezdce. Policista se snažil otevřít z venku všechny dveře, avšak ani jedny otevřít nešly. „Proto se okamžitě rozhodl rozbít okénko u zadních dveří, čímž se mu podařilo dveře otevřít. Ve vozidle byla zaklíněná žena a v bezvědomí. Policista zraněnou ženu opatrně vytáhl z vozidla ven do bezpečného prostoru, poskytl jí první pomoc a zajistil životní funkce,“ dodala mluvčí.

Ta dodala, že za zasahujícím policistou po chvíli přišla žena, zdravotní sestra, která zastavila u místa dopravní nehody a společně hlídali stav zraněné ženy až do příjezdu Záchranné zdravotnické služby. Zraněnou ženu poté transportoval vrtulník do jedné z pražských nemocnic.

„Podpraporčík Michal Kasl ani v době svého osobního volna nezapomněl význam služební přísahy a svým okamžitým a správným jednáním zachránil lidský život. Zařadil se tak mezi policisty, kteří jsou morálním vzorem nejen pro své kolegy, ale vůbec pro širokou veřejnost. Jsem proto hrdý, že za celou Policii ČR opět mohu našemu kolegovi vyjádřit poděkování a obrovské uznání,“ okomentoval mimořádný zákrok policejní prezident Tomáš Tuhý.